Spotkanie z Markiem Kusibą, pisarzem kanadyjskim i polskim, 30 listopada 2011r., godz. 10:00, sala 3.55

27 Lis. 2011

Centrum Studiów Kanadyjskich i Koło Kanadystów serdecznie zapraszają na spotkanie z MARKIEM KUSIBĄ, poetą, felietonistą, reporterem oraz tłumaczem wierszy i reportaży Ryszarda Kapuścińskiego. Spotkanie zatytułowane "Inność w kontekście kanadyjskim" odbędzie się w środę, 30 listopada, 2011, o godz. 10.00 w sali 2.1.
Serdecznie zapraszamy!

MAREK KUSIBA jest poetą kanadyjskim i polskim, publicystą, felietonistą, reporterem, który wydał wiele tomików poezji: Tratwa (1975), Wszystkie działa na mnie (1983), Samobójstwo Marsjan (1987), Rozwiązać siebie (1994), Inne powody (2005), Admiral Road (2006). Marek Kusiba jest tłumaczem wierszy i reportaży Ryszarda Kapuścińskiego (I Wrote Stone. The Selected Poetry of Ryszard Kapuściński, 2007). Opublikował również biografię zatytułowaną Janusz Żurakowski. From Avro Arrow to Arrow Drive (2003). Twórczość Marka Kusiby zgłebia ważny w jego życiu motyw emigracji, związanych z nią wyborów egzystencjalnych, i przynosi interesującą w sensie artystycznym odpowiedź na pytanie: Czy można zamieszkać w podróży? Ostatnio ukazały się dwa zbiory Marka Kusiby: pierwsza część zaplanowanej trylogii złożonej z cyklu felietonów Żabką przez Atlantyk, drukowanych przez ostatnie dziesięć lat w nowojorskim "Przeglądzie Polskim" - dodatku kulturalnych do Nowego Dziennika, która nosi tytuł Podręcznik do kobiet oraz książeczka poetycka Alassio.

Marek Kusiba od 1984 mieszka w Toronto.