Artykuły filtrowane wg daty: marca 2014

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych informuje o możliwości wyjechania w drugim semestrze roku akademickiego 2014/2015 na studia na Uniwersytetach w Essen/Duisburgu (2 osoby), Yorku (2), Ulsterze (4), Tarragonie (10), Balearach (3), Joensuu (2), Rzymie (2), Lille (2), Baskent (Turcja) (2) i Bułgaria - Uniwersytet Cyryla i Metodego (3) w ramach programu wymiany studentów „Erasmus +".

Oferta dotyczy studentów obecnego 1, 2, 3 i 4-go roku (2013/2014) programów: nauczycielskich i kulturowych. Ponieważ w przypadku studentów obecnego 4-go roku będzie to wyjazd w czasie ostatniego roku studiów, potrzebna będzie w związku z tym zgoda promotora pracy magisterskiej.

2 kwietnia (środa) w Sali Rady Wydziału Filologicznego w budynku przy ul. Gen. S. Grota-Rowckiego 5 w Sosnowcu odbędzie się II Festiwal Naukowej Działalności Studenckiej. Program wydarzenia przedstawiamy na załączonym plakacie.

Serdecznie zapraszamy!

Festiwal 2014 plakat

Informujemy, że harmonogram zajęć uległ zmianom. Prosimy Studentów o zapoznanie się z najnowszą wersją harmonogramu.

Harmonogram umieszczono w sekcji Informacje dla studentów.

Od 14 do 16 marca 2014 r. Katowice gościć będą uczestników finału ósmej edycji Intel® Extreme Masters. W katowickim Spodku rywalizować będą gwiazdy gier komputerowych z całego świata. Wcześniejsze etapy odbywały się w Szanghaju, Nowym Jorku, Singapurze, Sao Paulo oraz Kolonii.

W wydarzeniu uczestniczyć będą również przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego z Instytutu Informatyki, Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Artystycznego, którzy będą promować studia związane z projektowaniem gier komputerowych. Zaprezentowane zostaną również aplikacje mobilne oraz roboty przygotowywane przez studentów. Będzie można poznać także firmy współpracujące z UŚ.

Na stoisku Uniwersytetu Śląskiego znajdą się:

 • komputery z zainstalowanymi grami przygotowanymi przez studentów Instytutu Informatyki UŚ,
 • stanowiska szkoleniowe („Jak szybko napisać ciekawą grę”),
 • roboty z Instytutu Informatyki,
 • aplikacje mobilne przygotowane przez studentów Instytutu Informatyki,
 • prezentacje projektów gier przygotowanych w trakcie „Letniej Akademii Gier 2013” oraz „Zimowej Akademii Gier 2014”,
 • prezentacja działalności Koła Naukowego DevProper,
 • stanowisko, na którym studenci Wydziału Artystycznego UŚ będą prezentować przygotowywanie grafik na potrzeby gier komputerowych,
 • stanowisko mediów akademickich UŚ,
 • stanowiska firmy JCommerce współpracującej z UŚ (konkursy z nagrodami),
 • stanowisko klastra multimedialnego Hub Club.
 • Dla wszystkich odwiedzających organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, prowadzone będą liczne turnieje i konkursy z cennymi nagrodami.

Ubiegłoroczny Intel Extreme Masters w Katowicach cieszył się dużą popularnością. Turniej odwiedziło 50 000 fanów, a transmisję internetową prowadzoną w siedmiu językach obejrzało ponad pięć milionów widzów z 178 krajów.

Szczegółowe informacje na temat turnieju dostępne są na stronie: www.intelextrememasters.com.

grafika

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejny wykład przygotowany specjalnie dla uczniów szkół ponadgminazjalnych. Ponieważ wykład dr Anny Malinowskiej w lutym spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i odzewem, postanowiliśmy zorganizować dodatkowy wykład w marcu.

Tym razem prelegentem będzie dr hab. Leszek Drong, a tytuł wykładu to "Quirks, Oddities and Scandals: The Private Lives of Great Irish Writers". Zapraszamy Państwa 28 marca o godz. 10.30 do Sali Rady Wydziału w budynku neofilologii w Sosnowcu (ul. Grota-Roweckiego 5).

Wykład będzie prowadzony w języku angielskim. Czas trwania to ok. 60 minut. Po wykładzie przewidziany jest czas na dyskusję.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, uprzejmie proszę o przesyłanie zgłoszeń do 21 marca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Serdecznie Państwa zapraszamy.

03.03.2014 r.
W związku z organizacją Śląskich Targów Kariery na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w dniu 06.03.2014 r. (czwartek) od godz. 9.30 do godz. 15.30 informujemy uprzejmie, że dyrekcja Instytutu wyraziła zgodę na udział w Targach wyłącznie studentów ostatnich lat studiów licencjackich i magisterskich (tzn. III i V rok), jeżeli chcieliby w tych Targach uczestniczyć.

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec