Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych informuje o możliwości wyjechania w przyszłym roku akademickim 2016/2017 w ramach programu „Erasmus + KA103” na zagraniczne praktyki studenckie. Do uczestnictwa w programie Erasmus + uprawnionych jest 28 państw członkowskich Unii Europejskiej a także Islandia, Liechtenstein, Macedonia, Norwegia i Turcja.

 

Studenci, którzy złożyli podania o stypendium Erasmusa na studia w uczelniach zagranicznych, proszeni są na zebranie z dr. Markiem Kuliszem we wtorek 05 kwietnia 2016 roku, o godz. 16.30. Proszę przyjść po salę nr 3.27.

Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-29 marca sekretariat będzie nieczynny.

Uprzejmie informjemy, że w dniach 24-29 marca sekretariat będzie nieczynny.

Festiwal Studenckiej Działalności Naukowej jest coroczną imprezą naukową organizowaną od 2013 roku przez pracowników i studentów Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych. Myślą przewodnią Festiwalu jest stworzenie przestrzeni wymiany poglądów i perspektyw badawczych dla studentów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i poszerzaniem zdolności interpretacyjnych szeroko rozumianych tekstów literackich i kulturowych.

The Institute of English Cultures and Literatures, University of Silesia is happy to announce its upcoming conferenceL Fantastic Material(s): Things and the Workings of the Non-Real (7-8 July 2016). The conference Keynote Speakers are Mark Bould (UWE, Bristol, UK) and Jeffrey Andrew Weinstock (Central Michigan University, USA). Futher details and the CfP can be found on the conference’s website: https://fantasticmaterial.wordpress.com/.

 

Studia Erasmus +

14 Mar. 2016

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych informuje o możliwości wyjechania w przyszłym roku akademickim 2016/2017 w ramach programu wymiany studentów „Erasmus +” na studia na Uniwersytetach w

 1. Essen/Duisburgu (1 osoba),
 2. Yorku (2 osoby),
 3. Ulsterze (4 osoby),
 4. Tarragonie (10 osób),
 5. Balearach (3 osoby),
 6. Leon (2 osoby),
 7. Univ. of Eastern Finland (2 osoby),
 8. Rzymie (2 osoby),
 9. Lille (2 osoby)
 10. Baskent (Turcja) (2 osoby),
 11. Ankara (2 osoby),
 12. Pamukkale (Turcja) (2 osoby),
 13. Zagrzeb (2 osoby),
 14. Uniwersytet Cyryla i Metodego (Bułgaria) (3 osoby).

Kierownik: dr hab. Eugenia Sojka, dr hab. Agnieszka Adamowicz-Pośpiech
www.theatrum.us.edu.pl

Wydziałowy Zespół Badawczy “Theatrum”, działający na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego od 2015 r., skupia członków różnych Instytutów zainteresowanych studiami nad teatrem. Członkowie Zespołu analizują teksty związane z teatrem, dramatem i performansem w kulturze brytyjskiej, niemieckiej, amerykańskiej, kandyjskiej i polskiej.

Członkowie: dr hab. Dorota Fox, dr hab. Zbigniew Feliszewski, dr hab. Jacek Mydla, dr hab. Eugenia Sojka, dr hab. Agnieszka Adamowicz-Pośpiech, dr Beata Popczyk-Szczęsna, dr Aneta Głowacka, dr Jacek Mikołajczyk, dr Agnieszka Woźniakowska, dr Magdalena Figzał, dr hab. Grażyna Starak, dr hab. Anna Majkiewicz, dr hab. Leszek Małczak, dr Gabriela Abrasowicz, dr Sabina Sweta Sen-Podstawska, mgr Bożena Leszkiewicz.

Jesteś ciekawy, jak się pracuje w jednej z najbardziej znanych firm IT? Zastanawiasz się, co ma filolog do IT? Chcesz się dowiedzieć, jak się dostać do IBM? Już 15 marca 2016 roku będziesz miał okazję, by odpowiedzieć sobie na te wszystkie pytania podczas IBM Open Day!

Informujemy, że w dniu 16 marca odbędzie się Dzień Otwarty Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych. Poniżej zamieszczamy Program Dnia Otwartego. Zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach prosimy o kontakt z dr Martą Mamet-Michalkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Program Dnia Otwartego 2016

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec