Studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych filologii angielskiej:

Informujemy uprzejmie, że 21.12.2015 r. (poniedziałek) rozpoczyna się rejestracja studentów na moduły (przedmioty) w semestrze zimowym 2015/2016. W celu zarejestrowania się na zajęcia należy zalogować się do systemu USOSweb z poziomego menu wybrać opcję DLA STUDENTÓW, a następnie kliknąć na znajdujący się w środkowej części ekranu napisRejestracja.Prosimy wszystkich studentów o dopełnienie obowiązku rejestracji.

Studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych filologii angielskiej:

Informujemy uprzejmie, że 21.12.2015 r. (poniedziałek) rozpoczyna się rejestracja studentów na moduły (przedmioty) w semestrze zimowym 2015/2016. W celu zarejestrowania się na zajęcia należy zalogować się do systemu USOSweb , z poziomego menu wybrać opcję DLA STUDENTÓW, a następnie kliknąć na znajdujący się w środkowej części ekranu napis Rejestracja. Prosimy wszystkich studentów o dopełnienie obowiązku rejestracji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i pracowników uczelni do wzięcia udziału w jubileuszowych spotkaniach rodzinnych z grami planszowymi Pionek! organizowanymi przez współpracujące z Instytutem Kultur i Literatur Anglojęzycznych wydawnictwo gier planszowych Portal.

W dniach 12-13 grudnia odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja rodzinnych spotkań z grami planszowymi - Pionek! To najstarsza tego typu impreza w Polsce, w całości poświęcona grom planszowym i rodzinnej formie spędzenia wolnego czasu. Chociaż żyjemy w czasach olbrzymiej popularności gier komputerowych, to gry planszowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, a imprezy podobne do Pionka przyciągają coraz większe tłumy fanów analogowej zabawy. Poprzednią edycję odwiedziło w ciągu 2 dni ponad 1000 osób bijąc rekord frekwencji. Jubileuszowa, 25 edycja przenosi się do nowej, 3 razy większej lokalizacji - hali MOSiR w Zabrzu, przy ulicy Matejki 6. 

Zapraszamy wszystkich studentów do udziału w konkursie na anglojęzyczne opowiadanie organizowanym przez Writing Centre działające przy Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego. Tematem pierwszej edycji konkursu jest Retelling. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.writingcentre.us.edu.pl oraz pod tym linkiem.

Centrum Gender Studies serdecznie zaprasza na panel dyskusyjny poświęcony krytycznym dyskursom męskości. Naszymi i Państwa gośćmi będą:

dr Urszula Kluczyńska (UM Poznań): socjolożka i pedagożka, badaczka męskości, autorka m.in. monografii "Metamorfozy tożsamości mężczyzn w kulturze współczesnej", współredaktorka tomów “Men and masculinities in the European dimension” (nr specj. Studiów Human. AGH, 2015), “Wymiary męskości” (nr specj. Interaliów, 2015);

dr Bartek Lis (Muzeum Współczesne, Wrocław): socjolog, kurator projektów społecznych, specjalizuje się w socjologii męskości, seksualności, ciała oraz socjologii kultury, autor m.in. niedawno wydanej książki: "Gejowskie (nie)męskości. Normy płciowe a strategie tożsamościowe gejów" (2015);

dr hab. Tomasz Sikora (UP Kraków, Interalia): kłirowy teoretyk, badacz literatury i kultury północnoamerykańskiej, autor m.in. "Bodies Out of Rule: Transversal Readings in Canadian Literature and Film" (2014).

Dyskusja odbędzie się 11 grudnia (piątek) o godz. 15.00 w sali 1.46 Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1709261702643597/ Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 W dorocznym konkursie Peter Lang Young Scholars Award monografia doktorska dr Julii Szołtysek została wyróżniona z grona kilkuset zgłoszeń, które napłynęły do wydawnictwa z całego świata. Praca zostanie opublikowana, a jej wydanie zostanie dofinansowane przez wydawnictwo. Serdecznie gratulujemy Laureatce!

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec