Oferta dla szkół

 • Dzień otwarty Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych - 10 kwietnia 2018 r.
  We wtorek 10 kwietnia 2018 roku  odbędzie się w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych Dzień Otwarty adresowany do uczniów i nauczycieli szkół śednich naszego regionu, którzy będą mogli uczestniczyć w wybranych zajęciach i wykładach. W programie przewidziano wykłady specjalne, w tym wykład znanej pisarki Sarah LeFanu oraz warsztaty pisania na…
 • Dzień Otwarty Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych - 23 marca 2017 roku
  W czwartek 23 marca 2017 roku  odbędzie się w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych Dzień Otwarty adresowany do uczniów i nauczycieli szkół śednich naszego regionu,  którzy będą mogli uczestniczyć w wybranych zajęciach i wykładach. Oprócz zajęć przewidzianych tego dnia w rozkładzie zajęć zaplanowano również dwa specjalne wykłady (dr. hab. Rafała…
 • Dzień Otwarty 16 marca 2016 r.
  Informujemy, że w dniu 16 marca odbędzie się Dzień Otwarty Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych. Poniżej zamieszczamy Program Dnia Otwartego. Zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach prosimy o kontakt z dr Martą Mamet-Michalkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Program Dnia Otwartego 2016

Zaproszenia do nadsyłania tekstów

 • (In)fidelity in Translation: Translation in Culture, vol. 2
  Since the cultural turn in Translation Studies, formulated by Susan Bassnett and André Lefevere (Translation, History and Culture, 1990), we have witnessed a flourishing of interest in the area of translation perceived as cultural phenomenon, a mediator between the Same – the source language/culture and the Other – the target…

15 maja (czwartek) w holu Wydziału Filologicznego w godzinach 10:00 - 14:00 odbędzie się trzeci już kiermasz książek używanych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Fundację Centaurus. Kwota zebrana w ubiegłym roku pozwoliła na rehabilitację konia Paluszka, który ma się świetnie. Jeśli chcielibyście pomóc podarujcie nam jedną książkę - zbieramy je do 14 maja w gabinecie 3.51. Jeśli chcielibyście pomóc w sprzedaży książek - kontakt pod adresem emailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!!!

UWAGA STUDENCI I roku, studiów I stopnia wszystkie grupy wszystkich specjalności!
Informujemy, że studenci obecnego pierwszego roku studiów I stopnia wszystkich specjalności będą mogli w dniach 8 maja do 20 maja 2014 r. wybierać moduły kulturowo-literackie na przyszły rok akademicki. Zapisy będą się odbywały bezpośrednio w grupach, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych zajęć podlegających wyborowi. Szczegółowe opisy znaleźć można w dziale Informacje dla Studentów. Prosimy o zapoznanie się z opisami modułów i dokonanie wyboru.

LINK: Przejdź do opisów modułów do wyboru.

UWAGA studenci I roku, studia I stopnia, wszystkie grupy wszystkich specjalności
Informujemy, że studenci obecnego pierwszego roku studiów I stopnia wszystkich specjalności będą mogli w dniach 8 maja do 20 maja 2014r, wybierać moduły kulturowo-literackie na przyszły rok akademicki. Zapisy będą się odbywały bezpośrednio w grupach, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych zajęć podlegających wyborowi. Szczegółowe opisy znaleźć można w dziale Informacje dla Studentów. Prosimy o zapoznanie się z opisami modułów i dokonanie wyboru.

Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich, Centrum Badań Kanadyjskich oraz Canadian Studies Student Circle zapraszają w dniach 14 i 15 maja 2014 r. na Dni Kultury Kanadyjskiej. Program tegorocznych Dni Kultury Kanadyjskiej zamieszczamy w załączeniu (plik PDF).

Canadian Studies Student Circle               

W najbliższą środę (7 maja) o godz. 14:00 studenci studiów II stopnia specjalności Kultura i literatura krajów angielskiego obszaru językowego zapraszają na krótki przegląd filmów irlandzkich. W Sali Rady Wydziału odbędzie się projekcja filmów:

 1. In the Name of the Father (reż. Jim Sheridan)
 2. Breakfast on Pluto (reż. Neil Jordan)

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do Sali Rady Wydziału. Każdy z filmów będzie poprzedzony krótkim wprowadzeniem przygotowanym przez studentów. Druga projekcja powinna zakończyć się między 18:30 a 19:00.

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec