Drodzy Studenci pierwszego roku!

W trosce o Was, został stworzony specjalny informator, który pozwoli Wam odnaleźć się w pierwszych dniach na Uniwersytecie Śląskim. Znajdziecie w nim nie tylko informacje dotyczące struktur i sposobu działania naszej Uczelni, lecz także dowiecie się, co można robić w czasie wolnym od nauki, tak, aby w pełni korzystać z życia studenckiego. Pokażemy Wam mn. gdzie i kiedy odbywają się największe imprezy, oraz dlaczego warto się na nich pojawić? Gdzie rozwijać swój dziennikarski talent, czy to, kim jest sławny USiołek?

Informator Studencki - pobierz plik PDF

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej zbliżającej się konferencji międzynarodowej, organizowanej przez Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz Komitet Nauk o Literaturze Polskiej Akademii Nauk w dniach 22 - 25 września 2010 r. w Ustroniu.

www.fear.us.edu.pl

Konsulat Republiki Słowenii w Mysłowicach pilnie poszukuje wolontariuszy znających język angielski.

Zadaniem wolontariusz będzie zapewnienie obsługi tłumaczeniowej podczas II Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, który odbędzie się w katowickim "Spodku" w dniach 17-19 września 2010 roku.

Głównym zadaniem wolontariuszy byłoby wspomaganie językowe w kontaktach między zespołami oraz sędziami podczas Memoriału.

Pragniemy zaznaczyć, że oprócz wolontariusz władających językiem angielskim, w Memoriale będą uczestniczyć wolontariusze znający języki krajów, z których zespoły (oprócz zespołu polskiego) będą uczestniczyć w rozgrywkach: Chorwacji, Czech, Serbii.

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec