Możliwośc zwolnienia z obowiązku odbywania praktyk zawodowych na podstawie udokumentowanego doświadczenia zawodowego

Zwracamy uwagę studentów, że od dnia 1 października 2013 r. zaczyna obowiązywać Uchwała nr 117/2013 Senatu Uniwersytetu Śląskiego z dnia 28 maja 2013 r. w sprawie określenia warunków zwalniania studentów Uniwersytetu Śląskiego z obowiązku odbywania praktyk zawodowych. Na jej podstawie studenci posiadający udokumentowane doświadczenie zawodowe zgodne z kierunkiem i specjalnością studiów, w tym doświadczenie nabyte w ramach staży, wolontariatu lub innych udokumentowanych form nieodpłatnego zatrudnienia mogą ubiegać się o zaliczenie całości lub części praktyk studenckich przewidzianych planem studiów. Prosimy o zapoznanie się z treścią uchwały (Uchwała nr 117/2013 z dnia 2013-05-28 Senatu UŚ w sprawie określenia warunków zwalniania studentów Uniwersytetu Śląskiego z obowiązku odbywania praktyk zawodowych). Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt z opiekunem praktyk studenckich.