´╗┐ Studia w ramach programu Erasmus+ w roku akad. 2018/ 19

Opublikowane przez  14 Mar. 2018

ERASMUS  +

I nab├│r na STUDIA   ZAGRANICZNE  w roku akad. 2018/2019

Instytut Kultur i Literatur Angloj─Özycznych (IKiLA) Uniwersytetu ┼Ül─ůskiego og┼éasza rekrutacj─Ö na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ (SMS) dla student├│w filologii angielskiej w roku akademickim 2018/2019. Oferta skierowana jest do student├│w studi├│w I, II i III stopnia (licencjackie, magisterskie i doktoranckie).

Kryteria selekcji na stypendium w Uczelniach partnerskich:

- rekrutacja student├│w na studia za granic─ů odbywa si─Ö wed┼éug wynik├│w w nauce, przy czym znajomo┼Ť─ç j─Özyka obcego, w jakim b─Öd─ů prowadzone zaj─Öcia w uczelni przyjmuj─ůcej studenta, jest warunkiem uczestnictwa w rekrutacji
- podstawowym kryterium selekcji na stypendium jest ┼Ťrednia ocen uzyskanych za pierwszy semestr obecnego roku akademickiego powy┼╝ej 3.9
- w przypadku student├│w pisz─ůcych prac─Ö dyplomow─ů (licencjack─ů, magistersk─ů, doktorsk─ů) potrzebna b─Ödzie r├│wnie┼╝ zgoda obecnego promotora na wyjazd

Wymagane dokumenty (w j─Özyku polskim):

1. Kandydat powinien wype┼éni─ç i z┼éo┼╝y─ç on-line obowi─ůzuj─ůcy w Uniwersytecie ┼Ül─ůskim formularz aplikacyjny (dotycz─ůcy wyjazdu stypendialnego na studia (SMS) w roku akademickim 2018/2019), dost─Öpny na stronie internetowej: erasmus.us.edu.pl i nast─Öpnie przekaza─ç go w postaci wydruku do Sekretariatu IKiLA wraz z wymaganymi za┼é─ůcznikami. W formularzu nale┼╝y poda─ç trzy wybrane uczelnie, zgodnie z preferencjami.
  2. Do formularza nale┼╝y do┼é─ůczy─ç za┼Ťwiadczenie z wyliczon─ů ┼Ťredni─ů z pierwszego semestru obecnego roku akademickiego, potwierdzon─ů przez Dziekanat.
  3. W przypadku student├│w pisz─ůcych aktualnie prac─Ö licencjack─ů, magistersk─ů lub doktorsk─ů nale┼╝y r├│wnie┼╝ do┼é─ůczy─ç zgod─Ö obecnego promotora pracy na wyjazd.

Termin sk┼éadania dokument├│w do Sekretariatu Filologii Angielskiej ÔÇô ul. Grota Roweckiego (do przegr├│dki z nazwiskiem dr Julia Szo┼étysek lub mgr Ewa Wyl─Ö┼╝ek) ÔÇô do dnia 10/04/2018.

Uwaga:

1. Stypendium nie pokrywa wszystkich koszt├│w utrzymania studenta za granic─ů. Aktualne stawki:

GRUPA 1 ÔÇô 500 euro miesi─Öcznie

Austria, Dania, Finlandia, Francja, Irlandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwecja, Zjednoczone Królestwo, Włochy

GRUPA 2 ÔÇô 400 euro miesi─Öcznie

Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Słowenia, Turcja

GRUPA 3 ÔÇô 300 euro miesi─Öcznie

Bułgaria, Estonia, Macedonia (FYROM), Litwa, Łotwa, Malta, Rumunia, Słowacja, Węgry

1. W momencie wyjazdu kandydat powinien być studentem co najmniej drugiego roku studiów pierwszego stopnia i mieć zaliczony cały poprzedni rok.
  2. Potrzebna wyra┼║na zgoda promotora pracy dyplomowej czy mgr na wyjazd tych student├│w, kt├│rzy planuj─ů wyjazd na ostatni semestr ostatniego roku studi├│w I lub II stopnia.
  3. Prosimy o przemy┼Ťlane decyzje!

Koordynatorzy programu wymiany student├│w Erasmus+ w IKiLA
dr Julia Szołtysek
mgr Ewa Wyl─Ö┼╝ek

Wszelkie informacje o wyjazdach w ramach programu Erasmus+ s─ů dost─Öpne na stronie www.erasmus.us.edu.pl