Wymiana studencka z University of The Fraser Valley w Kanadzie

Opublikowane przez  22 Sty. 2018

WYMIANA STUDENCKA

Z UNIVERSITY OF THE FRASER VALLEY W KANADZIE

Studenci  zainteresowani wyjazdem na jeden semestr studiów na University of the Fraser Valley w Kanadzie (UFV)  (http://www.ufv.ca/), w ramach międzynarodowej umowy Uniwersytetu Śląskiego i UFV o wymianie studentów, proszeni są o złożenie do dnia 27 lutego 2018 roku w Sekretariacie IKiLA następujących dokumentów:

  1. list motywacyjny, w którym student/studentka określa zainteresowanie konkretną tematyką studiów na UFV (wybór 3-5 kursów) na Wydziale Humanistycznym:

https://www.ufv.ca/arts/humanities-departments/

https://www.ufv.ca/calendar/current/programs/

https://www.ufv.ca/arfiles/includes/201801-timetable-with-changes.htm#English

  1. dokument potwierdzający średnią ocen ze studiów (wcześniejsze lata oraz z pierwszego semestru roku akademickiego 2017-18; studenci mogą złożyć podania wcześniej,  a oceny z ostatniego semestru  dostarczyć do 27.02. 2018 r.)

W roku akademickim  2018-2019 na studia na UFV mogą wyjechać trzy osoby.

Należy zwrócić uwagę na odmienny system semestralny w Kanadzie. Pierwszy semestr rozpoczyna się na początku września 2018 r.,  a kończy w drugiej połowie grudnia.  Drugi semestr trwa od początku stycznia do końca kwietnia.  Semestr letni – od maja do drugiej połowy sierpnia.

Decyzja w sprawie wyboru najlepszych kandydatów na podjęcie semestru studiów w Kanadzie zostanie podjęta do 8 marca 2018 r.  przez specjalnie powołaną do tego celu Komisję.

Studenci Uniwersytetu Śląskiego nie pokrywają opłat za studia na UFV (ca 10.000 CAD za jeden semestr),  ale pokrywają koszty związane z mieszkaniem i przelotem do Kanady. Jeśli dwie czy trzy osoby wyjadą w jednym semestrze,  i dzielą mieszkanie, obniża to oczywiście koszty związane z zakwaterowaniem.

Więcej informacji na temat wymiany studenckiej z UFV można uzyskać od dr hab. Eugenii Sojki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).  Data sesji informacyjnej dot. niniejszej wymiany zostanie podana wkrótce. Studentki,  które studiowały na UFV w ramach umowy bilateralnej między UŚ i UFV odpowiedzą wtedy na wiele pytań.

 

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec