Studia za granicą w ramach programu Erasmus+

Opublikowane przez  15 Lut. 2017

Uwaga, termin składania dokumentów został ostatecznie przedłużony do 10 kwietnia 2017r.

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych informuje o możliwości wyjechania w przyszłym roku akademickim 2017/2018 w ramach programu wymiany studentów „Erasmus +” na studia na wymienionych poniżej uniwersytetach:

1. Universite Charles de Gaulle–Lille 3, Francja (2 miejsca)
  2. Erciyes University, Kayseri, Turcja (2)
  3. Universitat Rovira i Virgili, Tarragona, Hiszpania (10)
  4. University of Eastern Finland, Joensuu-Kuopio, Finlandia (2)
  5. Universität  Duisburg–Essen (1)
  6. St. Cyril and St. Methodius University of Veliko Turnovo, Bułgaria (3)
  7. Universidad de Leon, Hiszpania (2)
  8. University of Ulster, UK (1)
  9. Sapienza – Universita di Roma, Włochy (2)
  10. Pamukkale University, Denizli, Turcja (2)
  11. University of the Balearic Islands, Palma de Mallorca, Hiszpania (3)
  12. University of Zagreb, Chorwacja (2)
  13. Başkent University, Ankara, Turcja (2)
  14. University of Oviedo, Hiszpania (2)

Oferta dotyczy studentów obecnego 1, 2, 3 i 4-go roku (2016/2017) specjalności: sprint-write i kulturowych. Podania mogą składać też studenci grup nauczycielskich i tłumaczeniowych, jednakże ich kandydatury rozpatrywane będą w drugiej kolejności, po rozpatrzeniu podań studentów grup sprint-write i kulturowych. Ponieważ w przypadku studentów obecnego 4-go roku będzie to wyjazd w czasie ostatniego roku studiów, potrzebna będzie w związku z tym zgoda promotora pracy magisterskiej.

Kryteria selekcji na stypendium:

Średnia ocen uzyskanych za pierwszy semestr obecnego roku akademickiego powyżej 3,9.

Uwaga! Stypendium przyznawane w ramach programu „Erasmus +”  może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów pobytu studenta za granicą.

Aktualne stawki:

400 Euro miesięcznie – Hiszpania, Niemcy, Chorwacja, Turcja

500 Euro miesięcznie – Finlandia, UK, Irlandia, Włochy, Francja

Studenci pobierający stypendium socjalne otrzymają dodatkowo 200 Euro miesięcznie.

Podania należy składać do 8 marca 2017 roku w sekretariacie (w „dziupli” dr Julii Szołtysek). Podania powinny zawierać wypełniony formularz aplikacyjny (dostępny na stronie internetowej: www.erasmus.us.edu.pl) i potwierdzoną przez dziekanat średnią ocen za ostatni semestr.

Inne informacje na temat programu Erasmus+ można znaleźć na stronach Uniwersytetu Śląskiego.