Studia Erasmus +

Opublikowane przez  14 Mar. 2016

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych informuje o możliwości wyjechania w przyszłym roku akademickim 2016/2017 w ramach programu wymiany studentów „Erasmus +” na studia na Uniwersytetach w

1. Essen/Duisburgu (1 osoba),
  2. Yorku (2 osoby),
  3. Ulsterze (4 osoby),
  4. Tarragonie (10 osób),
  5. Balearach (3 osoby),
  6. Leon (2 osoby),
  7. Univ. of Eastern Finland (2 osoby),
  8. Rzymie (2 osoby),
  9. Lille (2 osoby)
  10. Baskent (Turcja) (2 osoby),
  11. Ankara (2 osoby),
  12. Pamukkale (Turcja) (2 osoby),
  13. Zagrzeb (2 osoby),
  14. Uniwersytet Cyryla i Metodego (Bułgaria) (3 osoby).

Oferta dotyczy studentów obecnego 1, 2, 3 i 4-go roku (2015/2016) programów: sprint-write i kulturowych. Podania mogą składać też studenci grup nauczycielskich i tłumaczeniowych, jednakże ich kandydatury rozpatrywane będą w drugiej kolejności, po rozpatrzeniu podań studentów grup sprint-write i kulturowych. Ponieważ w przypadku studentów obecnego 4-go roku będzie to wyjazd w czasie ostatniego roku studiów, potrzebna będzie w związku z tym zgoda promotora pracy magisterskiej.

Kryteria selekcji na stypendium:

Średnia ocen uzyskanych za pierwszy semestr obecnego roku akademickiego powyżej 3,9.

Uwaga! Stypendium przyznawane w ramach programu „Erasmus +” może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów pobytu studenta za granicą.

Obecne stawki to:

400 Euro miesięcznie do Hiszpanii, Niemiec, Chorwacji i Turcji.

500 Euro miesięcznie do Finlandii, Zjednoczonego Królestwa, Irlandii, Włoch i Francji.

Studenci pobierający stypendium socjalne otrzymają dodatkowo 200 Euro miesięcznie.

Podania należy składać do 30 marca 2016 roku w sekretariacie (w „dziupli” dr. Marka Kulisza). Podania powinny zawierać wypełniony formularz aplikacyjny (dostępny na stronie internetowej: www.erasmus.us.edu.pl.) i samodzielnie wyliczoną, potwierdzoną przez dziekanat średnią ocen za ostatni semestr.

Inne informacje na temat programu Erasmus+ można znaleźć na stronach Uniwersytetu Śląskiego.