Atrakcyjne moduły do wyboru o tematyce średniowiecznej

Opublikowane przez  4 Lut. 2016

W zbliżającym się semestrze letnim studenci Uniwersytetu Śląskiego będą mieć okazję, w ramach tzw. modułów ogólnouczelnianych, wziąć udział w niezwykle ciekawych zajęciach. Będą to dwa kursy, które poprowadzi mgr Arngrimur Vidalin z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku.

Pierwszy z modułów nosi tytuł "Science and the Paranormal in Medieval Scandinavia" i będzie ukazywał rozwój wiedzy na Północy doby średniowiecza przez pryzmat wiary jak i strachu przed różnego rodzaju zjawiskami nadnaturalnymi.

MedievalUFO
Drugi z modułów, zatytułowany "Monsters in Old Norse Literature and Worldview" będzie poświęcony literackiemu funkcjonowaniu w sagach islandzkich wszelkich kreatur, potworów oraz szkarad i ich roli w promowaniu różnych idei i poglądów, dotyczących funkcjonowania władzy.

Dodatkową zachętą do udziału w powyższych zajęciach powinien być fakt, że, jak wszystkie moduły ogólnouczelniane, "wycenione" są na 3 pkt ECTS. Zajęcia będą prowadzone w Sosnowcu ("Monsters...", kampus Neofilologii) i w Katowicach ("Science and Paranormal...", Wydział Nauk Społecznych).

Gorąco zachęcamy do udziału w tych bardzo ciekawie zapowiadających się zajęciach, na które można się już logować w systemie USOS. Szczegóły dotyczące harmonogramu będą dostępne najpóźniej w przyszłym tygodniu, na stronie http://www.fss.us.edu.pl/

WeirdMonster