Nowe zajęcia z kultury i historii średniowiecznej Skandynawii będą dostępne w semestrze zimowym 2015/2016!

Opublikowane przez  22 Wrz. 2015

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego rozpocznie się na Uniwersytecie Śląskiem nowy cykl ponadprogramowych zajęć poświęconych historii i literaturze średniowiecznej Skandynawii. Logowanie na zajęcia poprzez system usos i dostępne dla wszystkich studentów Uniwersytetu Śląskiego, niezależnie od programu i poziomu studiów, będzie możliwe od 30 września 2015.

Tegoroczne zajęcia obejmą następujące kursy ćwiczeniowe:

1) Cultural Memory and Njáls saga;
2) Reading Old Norse Literature,

które w semestrze zimowym poprowadzi mgr Yoav Tirosh z Uniwersytetu Islandzkiego.

Moduł wykładowy, zatytułowany Viking Age and Medieval Scandinavia, zaplanowany jako cykl kilku wykładów w obu semestrach, rozpoczną październikowe wykłady prof. Ásdís Egilsdóttir z Uniwersytetu Islandzkiego. Kolejne wykłady wygłoszą wybitni specjaliści z Islandii i Norwegii.

Zajęcia i wykłady będą prowadzone w języku angielskim na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w Katowicach i na Wydziale Filologicznym UŚ w Sosnowcu i kończyć się będą uzyskaniem dodatkowych punktów ECTS. Szczegóły dotyczące harmonogramu zajęć oraz zostaną podane wkrótce na stronie http://www.fss.us.edu.pl/

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do logowania się na poszczególne moduły i udziału w tych niezwykle interesujących zajęciach.