ERASMUS+. Informacje dla studentów na temat wymiany międzynarodowej

Opublikowane przez  16 Mar. 2015

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych  informuje o możliwości wyjechania w przyszłym roku akademickim 2015/2016 w ramach programu wymiany studentów „Erasmus +” na studia na Uniwersytetach w

1. Essen/Duisburgu (1 osoba),
2. Yorku (2 osoby),
3. Ulsterze (4),
4. Tarragonie (10),
5. Balearach (3),
6. Leon (2),
7. Univ. of Eastern Finland (2),
8. Rzymie (2),
9. Lille (2),
10.Baskent (Turcja) (2),
11. Ankara (2),
12. Pamukkale (Turcja) (2),
13. Zagrzeb (2),
14. Uniwersytet Cyryla i Metodego (Bułgaria) (3).

Oferta dotyczy studentów obecnego 1, 2, 3 i 4-go roku (2014/2015) programów: nauczycielskich i kulturowych. Ponieważ w przypadku studentów obecnego 4-go roku będzie to wyjazd w czasie ostatniego roku studiów, potrzebna będzie w związku z tym zgoda promotora pracy magisterskiej.

Kryteria selekcji na stypendium:

Średnia ocen uzyskanych za pierwszy semestr obecnego roku akademickiego powyżej 3,9.

Uwaga! Stypendium przyznawane w ramach programu „Erasmus +”  może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów pobytu studenta za granicą.

Obecne stawki to:
400 Euro miesięcznie do  Hiszpanii, Niemiec i Turcji.
500 Euro miesięcznie do Finlandii, Zjednoczonego Królestwa, Irlandii, Włoch i Francji.

Studenci pobierający stypendium socjalne otrzymają dodatkowo 200 Euro miesięcznie.

Podania należy składać do 25 marca 2015 roku w sekretariacie (w „dziupli” dr. Marka Kulisza). Podania powinny zawierać wypełniony formularz aplikacyjny (dostępny na stronie internetowej: www.erasmus.us.edu.pl.) i samodzielnie wyliczoną, potwierdzoną przez dziekanat średnią ocen.

amodzielnie wyliczoną, potwierdzoną przez dziekanat średnią ocen.