Skandynawistyczne kursy ogólnouniwersyteckie - informacje dla studentów

Opublikowane przez  20 Lut. 2015

Od poniedziałku, 23 lutego Pani mgr Marion Poilvez z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku będzie prowadzić zajęcia w ramach tzw. modułów ogólnouniwersyteckich.

Zajęcia z modułu "Social Outcasts in Sagas of Icelanders" (US-S0WYDZ-SOSI; 1 pkt ECTS) będą odbywać się w poniedziałki, w godz. 16.00-17.30, na Wydziale Nauk Społecznych UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11), w sali 339. Po zajęciach Pani Poilvez zaproponowała dodatkowe fakultatywne zajęcia z czytania i tłumaczenia sag islandzkich.

Zajęcia z modułu "Eddaic Poetry" (US-S0WYDZ-EP; 1 pkt ECTS) będą odbywać się w budynku Neofilologii UŚ w Sosnowcu (ul. S. Grota-Roweckiego 5) w czwartki,  w godz. 16.40-18.20, w sali 2.23.

Moduł "Society and Culture of Medieval Scandinavia" (US-S0WYDZ-SCMS; 1 pkt ECTS), rozpoczęty wykładami prof. Jóna Viðara Sigurðssona w październiku 2014, będzie prowadzony przez kilkoro wykładowców z Islandii w ramach serii wykładów, o których będziemy informować Państwa sukcesywnie.