Unreal Engine 4 dla studentów Sprint-Write

Opublikowane przez  6 Paź. 2014

Miło mi poinformować, że wszyscy studenci specjalności Projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania (Sprint-Write) mogą bezpłatnie korzystać z silnika Unreal Engine 4 firmy Epic. Dostępne dla Państwa licencje oferują dostęp do pełnej, nieograniczonej w żaden sposób wersji oprogramowania. W czasie rocznej subskrypcji (którą można przedłużyć, o ile zachowa się status studenta) dostępne będą dla Państwa wszystkie aktualizacje silnika. Po zakończeniu okresu subksrypcji z oprogramowania można nadal korzystać w nieograniczony sposób, jednak nie będą już dostępne uaktualnienia. Licencja umożliwia tworzenie i publikowanie gier udostępnianych za darmo (nie przynoszących żadnych zysków - czyli na przykład projektów edukacyjnych), umożliwia też tworzenie projektów komercyjnych, na ogólnych zasadach licencji firmy Epic (czyli po uiszczeniu prowizji). Szczegóły licencji użytkownika zostaną przedstawione podczas rejestracji.

Każdy z zainteresowanych studentów otrzyma własną i niezbywalną kopię oprogramowania (klucz aktywacyjny). Wszystkich zainteresowanych studentów proszę o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (temat wiadomości UNREAL 4). UWAGA! PODPISANĄ WIADOMOŚĆ PROSZĘ WYSŁAĆ Z ADRESU, KTÓRY PLANUJECIE PODAĆ PRZY REJESTRACJI SWOJEJ KOPII UE4 (przy rejestracji własnego konta na stronie www.unrealengine.com). JEŻELI KTOŚ Z PAŃSTWA POSIADA JUŻ KONTO NA STRONIE UNREALENGINE.COM - PROSZĘ O WIADOMOŚĆ Z TEGO SAMEGO ADRESU, KTÓREGO UŻYTO PODCZAS REJESTRACJI TEGO KONTA. Na adres ten prześlę następnie indywidualny kod oraz instrukcję instalacji i rejestracji oprogramowania. Jeśli nie odpowiem od razu, proszę o cierpliwość.

Studentów innych specjalności kierunku filolofia angielska zainteresowanych korzystaniem z licencji akademickiej silnika UE4 informuję, że licencja wymaga uczestniczenia w akredytowanych przez firmę Epic kursach lub zajęciach dodatkowych. Licencja jest więc dostępna dla studentów inych specjalności chcących aktywnie działać w Kole Naukowym DevProper lub potrafiących wykazać, że ich własna praca akademicka zyska dzięki temu oprogramowaniu.

Bardzo zachęcam również wszystkich z Państwa do korzystania z olbrzymiej bazy wiedzy dostępnej na stronach producenta silnika Unreal Engine 4.

Jeśli ktokolwiek z Państwa ma wątpliwości - Unreal Engine 4 to pełnowymiarowy "nextgenowy" silnik gier oraz potężne narzędzie animacyjne i wizualizacyjne. To nie ten sam silnik co dostępny za darmo Unreal Development Kit (UDK).

Marcin Sarnek.