Wyjazdy w ramach programu Erasmus+

Opublikowane przez  31 Mar. 2014

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych informuje o możliwości wyjechania w drugim semestrze roku akademickiego 2014/2015 na studia na Uniwersytetach w Essen/Duisburgu (2 osoby), Yorku (2), Ulsterze (4), Tarragonie (10), Balearach (3), Joensuu (2), Rzymie (2), Lille (2), Baskent (Turcja) (2) i Bułgaria - Uniwersytet Cyryla i Metodego (3) w ramach programu wymiany studentów „Erasmus +".

Oferta dotyczy studentów obecnego 1, 2, 3 i 4-go roku (2013/2014) programów: nauczycielskich i kulturowych. Ponieważ w przypadku studentów obecnego 4-go roku będzie to wyjazd w czasie ostatniego roku studiów, potrzebna będzie w związku z tym zgoda promotora pracy magisterskiej.

Kryteria selekcji na stypendium:
1. Dla studentów 2, 3 i 4-go roku – średnia ocen uzyskanych z obu semestrów za zeszły rok akademicki (2012/2013) powyżej 3,9.
2.Dla studentów obecnego 1-go roku – średnia ocen uzyskanych za pierwszy semestr powyżej 3,9.

Uwaga! Stypendium przyznawane w ramach programu „Erasmus +" może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów pobytu studenta za granicą.
Obecne stawki to:
400 Euro miesięcznie do Hiszpanii, Niemiec i Turcji.
500 Euro miesięcznie do Finlandii, Zjednoczonego Królestwa, Irlandii, Włoch i Francji.

Studenci pobierający stypendium socjalne otrzymają dodatkowo 200 Euro miesięcznie.

Podania należy składać do 03 kwietnia 2014 roku w sekretariacie (w „dziupli" dr. Marka Kulisza). Podania powinny zawierać wypełniony formularz aplikacyjny (dostępny na stronie internetowej: www.erasmus.us.edu.pl) i samodzielnie wyliczoną, potwierdzoną przez dziekanat średnią ocen.

Spotkanie ze studentami, którzy złożyli podania, odbędzie się 09 kwietnia (środa) 2014 roku. Studenci proszeni są o zebranie się o godzinie 16.30 przed pokojem 3.51.

Uwaga! Ważne zmiany w programie Erasmus!
W programie Erasmus każdy student ma do wykorzystania 12 miesięcy w ramach każdego programu studiów, czyli 12 miesięcy w ramach studiów licencjackich, 12 w ramach studiów magisterskich i 12 miesięcy w ramach studiów trzeciego stopnia. Możliwe zatem są kilkukrotne wyjazdy na stypendia Erasmusa.