ERASMUS - wyjazdy studentów w drugim semestrze roku akademickiego 2013/2014

Opublikowane przez  3 Kwi. 2013

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych informuje o możliwości wyjechania w drugim semestrze roku akademickiego 2013/2014 na studia na Uniwersytetach w Essen/Duisburgu (3 osoby), Yorku (2), Ulsterze (4), Tarragonie (10), Balearach (3), Sztokholmie (2), Joensuu (2), Rzymie (1) i Lille (2) w ramach programu wymiany studentów Erasmus.

Oferta dotyczy studentów obecnego 1, 2 i 3-go roku (2012/2013) programów: nauczycielskich i kulturowych. Możliwy jest też wyjazd studentów obecnego 4-go roku. Ponieważ jednak w ich przypadku będzie to wyjazd na ostatni semestr studiów, potrzebna będzie zgoda promotora pracy magisterskiej.

Kryteria selekcji na stypendium:
1. Dla studentów 2, 3 i 4-go roku – średnia ocen uzyskanych z obu semestrów w roku akademickim 2011/2012 powyżej 3,9.
2.Dla studentów obecnego 1-go roku – średnia ocen uzyskanych za pierwszy semestr powyżej 3,9.

Uwaga! Stypendium przyznawane w ramach programu Erasmus nie pokrywa wszystkich kosztów pobytu studenta za granicą. Osoby decydujące się na wyjazd muszą same pokryć część kosztów związanych z wyżywieniem i zakwaterowaniem.
Podania należy składać do 9 kwietnia 2013 roku w sekretariacie (w „dziupli" dr. Marka Kulisza). Podania powinny zawierać wypełniony formularz aplikacyjny (dostępny na stronie internetowej: erasmus.us.edu.pl. – formularz pojawia się na stronie po wypełnieniu wersji elektronicznej) i samodzielnie wyliczoną, potwierdzoną przez dziekanat średnią ocen.

Spotkanie ze studentami, którzy złożyli podania, odbędzie się 12 kwietnia (piątek) 2013 roku. Studenci proszeni są o zebranie się o godzinie 11.15 przed pokojem 3.51.

Studenci, którzy 5 kwietnia zostaną zakwalifikowani na wyjazd z Instytutu Języka Angielskiego, proszeni są o nieskładanie podań w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych.