• 31 października wolny od zajęć dydaktycznych

  KOMUNIKAT Nr 2 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 25 października 2019 r. w sprawie ustalenia 31 października 2019 r. dniem wolnymod zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

   

  W związku z uroczystościami dnia Wszystkich Świętych, na wniosek Samorządu Studenckiego ustalam 31 października 2019 r. dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

   

  Z up. Rektora

  Prof. dr hab. Ryszard Koziołek

  Prorektor ds. kształcenia i studentów

  Napisano 28 Paź. 2019
 • Spotkanie z konsulem USA, 23.10.2019 r.

  Napisał

  23 października, na nasz wydział przyjedzie z wizytą konsul Stanów Zjednoczonych. Wizyta będzie miała na celu spotkanie ze studentami i przedstawienie im programów wymiany kulturowej z USA,
  zwłaszcza wyjazdów studenckich. Zachęcamy studentów do udziału w tym spotkaniu.

  Napisano 22 Paź. 2019
 • Harmonogram zajęć uległ zmianom, 21.10. 2019 r.

  Napisał

  Informujemy, że harmonogram zajęć dla specjalności KMT, KAOJ, SW i AD uległ zmianom. Poniżej zamieszczono aktualny harmonogram, obowiązujący od 21. października.

  Harmonogram zajęć, stan na dzień 21.10. 2019r. (plik PDF)

  Napisano 20 Paź. 2019
...pozostałe ogłoszenia

W dniu 26 października Pan Dziekan Wydziału Filologicznego ogłasza godziny wolne od zajęć dydaktycznych: od godziny 9:30 do godziny 15, aby umożliwić Pracownikom i Studentom wzięcie udziału w uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa Profesorowi Johnowi M. Swalesowi. Zachęcamy Państwa do licznego udziału.

Informujemy, że w dziale informacje dla studentów zamieszczona została ostateczna wersja harmonogramu. Prosimy studentów o zapoznanie się ze zmianami.

Informujemy, że harmonogram zajęć uległ zmianom. Zmiany dotyczą głównie sal w których odbywają się zajęcia. Prosimy studentów o zapoznanie się z nową wersją znajdującą się w dziale informacje dla studentów.

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego zaprasza do uczestnictwa w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, który odbędzie się w dniach 19-23 października 2015 r.

Szczegóły na temat wydarzenia znajdą Państwo na stronach Biura Karier UŚ.

Informujemy ponadto w imieniu Biura Karier o nowych inicjatywach Biura: wrowadzeniu nowej usługi: doradztwa przez Skype’a dla zabieganych (http://bk.us.edu.pl/doradztwo-kariery-przez-skype) oraz o wtorkowych szkoleniach z pisania dokumentów aplikacyjnych (http://bk.us.edu.pl/nowosc-wtorkowe-szkolenia-w-bk).

Informujemy, że harmonogram zajęć uległ istotnym zmianom, prosimy studentów o zapoznanie się z nową wersją harmonogramu umieszczoną w dziale informacje dla studentów. Proszę zwrócić szczególna uwagę na sale w których odbywają sie zajęcia.

Rejestracja na lektoraty dla studentów II roku studiów stacjonarnych I stopnia,
kierunek: filologia angielska, specjalności: nauczycielska z informatyką, kultura-media-translacja, kultura i literatura angielskiego obszaru językowego, projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania (Sprint-Write)

Informujemy, że w terminie od 6 października 2015 r. (godz. 15:00) do 11 października 2015 r. (godz. 23:59)będzie trwała rejestracja na lektoraty języka obcego – zapisy do grup.


Rejestracja odbędzie się za pomocą systemu USOSWeb dostępnego

pod adresem: https://usosweb.us.edu.pl

Rejestracja na lektoraty dla studentów III roku studiów stacjonarnych I stopnia
kierunek: filologia angielska, specjalności: nauczycielska z informatyką, kultura-media-translacja, kultura i literatura angielskiego obszaru językowego, projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania (Sprint-Write)

Odbędzie się w terminie od 6 października 2015 r. (godz. 15:00) do 11 października 2015 r. (godz. 23:59)
Rejestracja na III roku jest potwierdzeniem wyboru z poprzedniego roku.

Zajęcia dydaktyczne w w.w. grupach lektoratowych rozpoczną się 12.10., zgodnie z harmonogramem zajęć.

Informujemy, że zamieszczona została nowa wersja harmonogramu dla specjalności IKILA. W stosunku do poprzedniej wersji zmianie uległy TYLKO zajęcia dla grupy 4KAOJ we czwartki.

Informujemy, że harmonogram dla specjalności prowadzonych przez IKILA ponownie uległ zmianom. Prosimy o zapoznanie się z nową wersją, znajdującą się w dziale informacji dla studentów.

Wszyscy studenci 1 roku studiów stacjonarnych drugiego stopnia specjalności Amerykanistyka dla stosunków międzykulturowych i dyplomacji, KMT, KAOJ, którzy nie byli obecni na spotkaniu z opiekunem roku 1.10.2015 proszeni są o natychmiastowy kontakt z dr Sonią Caputą (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec