• Godziny Dziekańskie od 11 do 16 w dniu 11.12.2019

  Ze względu na możliwość udziału w pogrzebie prof. Krzysztofa Uniłowskiego w dniu 11 grudnia 2019 r. od godz. 11:00 do 16:00 ogłoszone zostają godziny dziekańskie.

  Napisano 10 Gru. 2019
 • Spotkanie z Konsulem USA - 16.12.2019

  Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 16 grudnia 2019 roku  nasz Wydział odwiedzi  Konsul Stanów Zjednoczonych. Wizyta będzie miała na celu spotkanie ze studentami i przedstawienie programu Summer Work and Travel. Spotkanie odbędzie się o godzinie 14:00 w sali 0.51. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu.

  Napisano 9 Gru. 2019
 • 31 października wolny od zajęć dydaktycznych

  KOMUNIKAT Nr 2 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 25 października 2019 r. w sprawie ustalenia 31 października 2019 r. dniem wolnymod zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

   

  W związku z uroczystościami dnia Wszystkich Świętych, na wniosek Samorządu Studenckiego ustalam 31 października 2019 r. dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

   

  Z up. Rektora

  Prof. dr hab. Ryszard Koziołek

  Prorektor ds. kształcenia i studentów

  Napisano 28 Paź. 2019
...pozostałe ogłoszenia

Centrum Studiów Kanadyjskich zaprasza na anglojęzyczną część obchodów Dni Kultury Kanadyjskiej w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych dnia 29 kwietnia (czwartek). Dokładny program znajduje się w załączonym pliku.

pobierz program

Informujemy, że 22 kwietnia 2010 roku od godziny 10.00 JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś ogłasza godziny rektorskie dla pracowników i studentów pragnących wziąć udział w ceremoniach pogrzebowych śp. Krystyny Bochenek - wicemarszałek Senatu RP oraz śp. Grzegorza Dolniaka - posła na Sejm RP.

Informacja na stronie internetowej UŚ.

Studenci Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych uczestniczyli w projekcie "Transcultural dialogues between Canada and Poland. Educating for ethics of diversity" realizowanym we współpracy z Vancouver Island University, (Department of Indigenous Studies oraz Department of English) na Wyspie Vancouver w Kanadzie.

Społeczność akademicka województwa śląskiego zaprasza we środę 14 kwietnia 2010 r. o godz. 12.00 do Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach, w której odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Mszę św. koncelebrował będzie metropolita katowicki abp Damian Zimoń.

Od godz. 11.00 do godz. 14.00 JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś ogłasza godziny rektorskie dla wszystkich pracowników i studentów pragnących wziąć udział w uroczystości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Śląskiego.

W związku z uroczystościami żałobnymi i pogrzebowymi ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś ogłasza godziny rektorskie. Zajęcia dydaktyczne w dniach 17-18 kwietnia 2010 r. (sobota, niedziela) zostają odwołane.

Informacja na stronie internetowej Uniwersytetu Śląskiego.

W związku z wprowadzonymi przez Uniwersytecką Komisję Akredytacyjną zmianami związanymi ze sposobem przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego na Program MOST uprzejmie informujemy, że:

 • od roku akademickiego 2010/2011 obowiązuje rejestracja internetowa kandydatów ubiegających się o zakwalifikowanie na Program MOST;
 • od dnia 15 kwietnia 2010 r. na stronie http://www.uka.amu.edu.pl/most.php będzie dostępny link umożliwiający przeglądanie proponowanej przez uniwersytety oferty miejsc oraz późniejszą rejestrację na wybrany kierunek (lub kierunki);

rejestracja internetowa będzie możliwa do dnia 15 maja br.

 

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec