W czwartek 23 marca 2017 roku  odbędzie się w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych Dzień Otwarty adresowany do uczniów i nauczycieli szkół śednich naszego regionu,  którzy będą mogli uczestniczyć w wybranych zajęciach i wykładach. Oprócz zajęć przewidzianych tego dnia w rozkładzie zajęć zaplanowano również dwa specjalne wykłady (dr. hab. Rafała Borysławskiego i dr. Justina Battina) oraz warsztaty prowadzone przez mgr. Sławomira Konkola i Centrum Studiów Kanadyjskich.

Szczegółowy program Dnia Otwartego w załączniku. Serdecznie zapraszamy!

Informujemy, że w dniu 16 marca odbędzie się Dzień Otwarty Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych. Poniżej zamieszczamy Program Dnia Otwartego. Zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach prosimy o kontakt z dr Martą Mamet-Michalkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Program Dnia Otwartego 2016

Informujemy o trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - „Discover Canada 2016”, który jest wspólną inicjatywą Zakładu Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich przy Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego w ZSO w Żorach. Patronat nad konkursem objęli: Ambasada Kanady w Polsce, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto, Minister Edukacji Narodowej, Rektor Uniwersytetu Śląskiego, Polskie Towarzystwo Badań Kanadyjskich oraz Prezydent Miasta Żory. Na laureatów konkursu czeka pięć indeksów na Filologię Angielską oraz wysokie nagrody pieniężne. Koordynatorką konkursu z ramienia Uniwersytetu Śląskiego jest dr hab. Eugenia Sojka, kierownik Centrum Studiów Kanadyjskich. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej http://www.mt-oka.pl/

Zachęcamy wszystkic h zainteresowanych do zapoznania się z programem Dnia Otwartego Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych, który odbędzie się dnia 16 kwietnia 2015 r.

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w Dniu Otwartym Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego, który odbędzie się 4 marca 2015 r. w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5).

Podobnie jak w roku ubiegłym impreza będzie miała charakter gry. Uczestnicy będą wykonywać zadania i zdobywać punkty decydujące o klasyfikacji. Na zwycięzców czekają liczne nagrody.

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego zaprasza uczniów szkół średnich na wykład mgr Agaty Wilczek pt. "...we shall be as a City upon a Hill." Grand American Narratives of Culture and Society.

Data:13 stycznia, godzina 10.00.

Miejsce: budynek Neofilologii w Sosnowcu, Uniwersytet Śląski, ul. Grota-Roweckiego 5, sala 0.3.

Bardzo prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa waz z informacją o ilości uczniów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!

logo small