Kierunek: filologia Edycja II. Odkryj fantastyczne światy!

20 Sty. 2015

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w Dniu Otwartym Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego, który odbędzie się 4 marca 2015 r. w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5).

Podobnie jak w roku ubiegłym impreza będzie miała charakter gry. Uczestnicy będą wykonywać zadania i zdobywać punkty decydujące o klasyfikacji. Na zwycięzców czekają liczne nagrody.

Uczniowie zainteresowani podjęciem studiów filologicznych będą mieli okazję zapoznać się z ofertą wydziału, specyfiką studiów, poznają studentów i pracowników. Imprezie towarzyszyć będzie prezentacja osiągnięć naukowych i artystycznych studentów wydziału.

Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Liczba miejsc jest ograniczona, o możliwości przystąpienia do gry decydować więc będzie kolejność zgłoszeń. Uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza.

Nauczycieli zapraszamy do udziału w warsztatach „Aplikacje Sieci 2.0. w nauczaniu i uczeniu się języków obcych”.

W trakcie zajęć przedstawione zostaną bardzo proste w obsłudze, darmowe aplikacje Sieci 2.0. (syntezatory mowy, słowniki online, generatory chmur wyrazów, Vocaroo, Voki, Bubblr itd.), które przyczyniają się do uatrakcyjnienia lekcji, umożliwiają dopasowanie treści i intensywności nauczania do poziomu i potrzeb uczniów oraz wspierają pracę ucznia na lekcji i w domu. Zajęcia są bezpłatne, trwają ok. 45 minut. Prowadzone będą w języku polskim i przeznaczone są dla nauczycieli wszystkich języków obcych. Uczestnicy otrzymają potwierdzenie udziału w warsztatach. Zgłoszenia i ewentualne pytania należy kierować do pani dr Aleksandry Łyp-Bieleckiej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ), lidera programu DELFORT prowadzonego pod egidą ORE i Instytutu Goethego w Warszawie.