Wizyta J.E. pani Leslie Scanlon, Ambasadora Kanady w Polsce, oraz Jeremy'ego Wallace'a, doradcy ds. politycznych i społecznych, na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu oraz półfinał szóstej edycji Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada”.

21 Lut. 2019

Dnia 26 lutego 2019 r. gośćmi Uniwersytetu Śląskiego będą J.E. pani Leslie Scanlon, Ambasador Kanady w Polsce oraz pan Jeremy Wallace, doradca ds. politycznych i społecznych.

W programie wizyty jest spotkanie przedstawicieli rządu kanadyjskiego z JM Rektorem Uniwesrytetu Śląskiego Prof. dr hab. Andrzejem Kowalczykiem, prorektorami i dziekanami, oraz z kanadystami Wydziału Filologicznego i organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie dla szkół ponadgimnazjalnych „Discover Canada 2019”. Pani Ambasador wygłosi wykład dla półfinalistów konkursu i ich nauczycieli, oraz oddzielny interaktywny wykład dla studentów Wydziału Filologicznego. Pan Jeremy Wallace będzie miał również dodatkowe spotkanie ze studentami specjalności Amerykanistyka dla komunikacji międzykulturowej i dyplomacji.

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Śląskiego, a szczególnie Wydziału Filologicznego, na spotkanie i interaktywny wykład pani Ambasador na Wydziale filologicznym w Sosnowcu,  26 lutego, w godzinach  9: 50 – 11:10.

Wizyta ta uświetni półfinał szóstej edycji Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada” organizowanego przez Centrum Studiów Kanadyjskich i Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im Karola Miarki w Żorach. Konkurs ten spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów z całej Polski. Dotychczas w pierwszym etapie uczestniczyło 6768 osób. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ambasady Kanadyjskiej w Polsce, Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto, Rektora Uniwersytetu Śląskiego, Kurator Oświaty w Katowicach, Polskiego Towarzystwa  Badań Kanadyjskich oraz Prezydenta Miasta Żory. Spełnia on ważną rolę w edukacji międzykulturowej oraz jest dobrym przykładem współpracy Uniwersytetu Śląskiego ze środowiskiem. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie:   http://mt-oka.pl/ .