Wykład i warsztaty gościnne mgr Marka Golonki „Do, don't show, czyli działanie jako fabuła” dla studentów SPRINT-WRITE

25 Sty. 2019

Serdecznie zapraszamy studentów specjalności Sprint-Write na wykład i warsztaty gościnne pt. „Do, don't show, czyli działanie jako fabuła”, które poprowadzi mgr Marek Golonka (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy). Wykład i warsztaty odbędą się 1 lutego 2019 (piątek), w godzinach 11.30-14.15, sala 2.23.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. W celu potwierdzenia udziału prosimy o kontakt z mgr Magdaleną Bednorz ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) i dr Agnieszką Kliś-Brodowską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) do 29 stycznia 2019.

Wykład i godzinne warsztaty poświęcone będą zagadnieniu zastosowania reguły Do, don’t show w procesie projektowania fabuły gry wideo. Podczas gdy reguła Show, don’t tell ma szerokie zastosowanie w dziedzinie kreatywnego pisania – „pisz tak, by pokazać swoją historię zamiast tylko ją opisywać – w grach można pójść o krok dalej i powiedzieć Do, don’t show: pozwól graczowi ‘zrobić’ historię, jaką chcesz opowiedzieć, robiąc w grze różne rzeczy.” W trakcie warsztatów studenci będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wykorzystać to założenie w projektowaniu różnego rodzaju gier w celu szybkiego stworzenia pierwszego prototypu gry.

Marek Golonka – projektant gier fabularnych, starszy wykładowca projektowania gier na bydgoskim Gamedecu i doktorant kulturoznawstwa. Od roku przewodniczący kapituły Quentina, konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. W Bydgoszczy prowadzi zajęcia z konstruowania fabuł, projektowania gier fabularnych, gamifikacji i teorii gier, a pisze zazwyczaj scenariusze do różnych systemów albo poradniki dla wydawnictw Fajne RPG, GRAmel Books, Avalon Game Company i Generic Games.

doNotshow1