Zaproszenie na spotkanie otwarte: Thomas Merton. Życie z mądrością

13 Lis. 2018

W dniu 8 grudnia 2018 roku w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich (ul. Stary Dwór 4) odbędzie się całodniowe spotkanie Thomas Merton. Życie z mądrością, organizowane w ramach światowych obchodów 50. rocznicy śmierci Thomasa Mertona, amerykańskiego mnicha, pisarza, poety, odnowiciela życia monastycznego, uczestnika dialogu międzyreligijnego, działacza na rzecz pokoju i sprawiedliwości społecznej. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Stanisław Obirek, teolog, historyk i antropolog kultury z Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

W imieniu Międzynarodowego Towarzystwa Mertonowskiego, sponsora spotkania, na wydarzenie zapraszają organizatorzy: dr Małgorzata Poks (Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ) i dr Tomasz Markiewka (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej).

Szczegóły: dworkossakow.pl.

W niedzielę, 9 grudnia 2018 r. dla zainteresowanych gości organizujemy zwiedzanie Dworu Kossaków, miejsca gdzie mieszkała i tworzyła znana pisarka Zofia Kossak, oraz spotkanie z wnuczką Zofii Kossak, Panią Anną Fenby Taylor (chętnych prosimy o potwierdzenie przybycia – tel. 33 851 03 51, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ). Informujemy, że istnieje możliwość rezerwacji noclegu w działającym obok schronisku młodzieżowym KOSS (http://www.kossakschronisko.pl/).

merton sympozjum plakat-1