Prof. John Maxwell Coetzee gościem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego

17 Paź. 2018

22 października 2018 r. o godzinie 17.00 w Sali Rady Wydziału na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu odbędzie się spotkanie J.M. Coetzeego z czytelnikami. Prof. Coetzee przeczyta fragment swojej powieści i będzie podpisywał książki. Spotkanie ma charakter otwarty.

Prof. John Maxwell Coetzee to jeden z najwybitniejszych pisarzy współczesnych, zdobywca literackiej Nagrody Nobla (2003), dwukrotny laureat Nagrody Bookera (1983, 1999) oraz innych prestiżowych nagród literackich, laureat najwyższego odznaczenia w Republice Południowej Afryki, profesor literatury, honorowy członek centrum badawczego swojego imienia na Uniwersytecie w Adelajdzie, ceniony literaturoznawca oraz tłumacz.

spotkanie - plakat pl