Spotkanie z prof. Ryszardem Koziołkiem w cyklu Białas vs Literatura

12 Paź. 2018

Zapraszamy na spotkanie prof. dr. hab. Zbigniewa Białasa z prof. dr. hab. Ryszardem Koziłkiem, w ramach cyklu "Puder i Pył: Białas vs Literatura" organizowanego przez Teatr Śląski w Katowicach.

Miejsce: Kawiarnia w Malarni, Teatr Śląski w Katowicach. Kiedy: Czwartek,  18.10   |  17.00.

Czy rzeczywiście jesteśmy skazani na literaturę? Czy jest ona możliwa bez lektury? Jak w nią uwierzyć, skoro kolejne raporty o stanie czytelnictwa pokazują, że społeczeństwo odchodzi od czytania czegokolwiek? I co to w ogóle znaczy „myśleć literaturą”? To tylko niektóre z pytań, wobec których prof. Zbigniew Białas postawi prof. Ryszarda Koziołka, wybitnego literaturoznawcę, przewodniczącego kapituły Nagrody Literackiej „Nike”, laureata Śląskiego Wawrzynu Literackiego, Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody im. Kazimierza Wyki. Profesor Koziołek jest prorektorem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zajmuje się historią i teorią powieści nowoczesnej, publikuje regularnie w „Tygodniku Powszechnym”. Jest autorem książek „Dobrze się myśli literaturą”, „Ciała Sienkiewicza. Studia o symbolice płci i przemocy”, „Zdobyć historię” i „Znakowanie trawy”.