Dr Norbert Bugeja z Instytutu Studiów Śródziemnomorskich Uniwersytetu Maltańskiego gościem IKiLA

6 Paź. 2018

W dniu 19 października 2018, w godz. 12:00 – 14:00,  odbędzie się pierwszy w tym roku akademickim wykład gościnny w IKiLA. Naszym Gościem będzie dr Norbert Bugeja z Instytutu Studiów Śródziemnomorskich Uniwersytetu Maltańskiego. Dr Bugeja wygłosi wykład pt. „Titian in Tripoli? Realms of Refuge in Hisham Matar’s The Return”.

Dr Norbert Bugeja zajmuje się studiami postkolonialnymi, ze szczególnym uwzględnieniem badań nad literaturą śródziemnomorską. Jest autorem szeregu publikacji dotyczących twórczości Orhana Pamuka, Mourida Barghoutiego, Tahara Ben Jellouna czy Hishama Matara. Jego monografia Postcolonial Memoir in the Middle East została wydana w 2012 przez wydawnictwo Routledge. Dr Bugeja jest redaktorem naczelnym Journal of Mediterranean Studies, a na Uniwersytecie Maltańskim kieruje programem studiów magisterskich (kierunek: studia śródziemnomorskie). W 2011r. uzyskał stopień doktora (Warwick University). Dr Bugeja jest również poetą i do tej pory opublikował dwa tomy poezji, wydane w maltańskim oryginale i angielskim przekładzie.

Serdecznie zapraszamy Studentów i Pracowników!